Join our community of SUBSCRIBERS and be part of the conversation.

To subscribe, simply enter your email address on our website or click the subscribe button below. Don't worry, we respect your privacy and won't spam your inbox. Your information is safe with us.

32,111FollowersFollow
32,214FollowersFollow
11,243FollowersFollow

News

Srijeda, 23 Aprila, 2025

Asmir Škrijelj iz Gradca: “S ljubavlju čuvam ovce na pašnjacima Sandžaka” /VIDEO/

Share

Asmir Škrijelj iz sela Gradac, nedaleko od Novog Pazara, ponosan je vlasnik 500 ovaca i 300 jagnjadi. Njegovi prostrani pašnjaci, okruženi brdima, idealni su za bavljenje stočarstvom, a Asmir ne krije zadovoljstvo u onome što radi.

“Teren je bogom dan za stočarstvo, država daje subvencije, a cijene jagnjadi su trenutno jako dobre,” rekao je Asmir u intervjuu.

Zbog nedostatka vode i pašnjaka tokom letnih mjeseci, Asmir je bio primoran da 250 svojih ovaca pošalje na čuvanje u Srbiju. Ipak, svaki dan proveden sa preostalim stadom za njega je zadovoljstvo.

“Iako je ponekad teško, rođaci i komšije mi često pomažu tokom kosidbe. S ljubavlju čuvam ovce, to je tradicija koja se prenosi s koljena na koljeno,” dodaje Škrijelj.

Asmir ističe da su subvencije koje pruža država ključne za održavanje stočarske proizvodnje, ali i da je solidarnost među komšijama i rođacima od neprocjenjive važnosti, posebno u vremenima suše i nedostatka resursa.

Škrijelj naglašava da planira proširiti svoje stado čim se situacija sa vodom poboljša, a optimističan je u vezi budućnosti stočarstva u ovom dijelu Sandžaka.

“Ovdje se rađaju kvalitetna jagnjad i ovce, a uvjeren sam da će cijene nastaviti da budu dobre. Ova zemlja ima ogroman potencijal,” zaključuje on.

Pogledajte prilog ispod teksta.

Slični članci

Local News